Basit Güvenlik Kamera Sistemi Nasıl Olur?

Basit bir güvenlik kamera sistemi seçimi tamamen bütçenize bağlıdır. Sektörümüzde ürünler arası farklılıktan dolayı kamera sistemi fiyat makas aralığı oldukça fazladır. Dolayısıyla kamera sistemlerini kıyaslarken mümkün olduğunca aynı marka model ürünler üzerinde yoğunlaşarak fiyat araştırması yapılmalıdır.

Kamera sistemi bir çok parçanın birleşmesinden oluşmaktadır. Her parça sistemin sağlıklı çalışabilmesi açısından hayati önem taşımaktadır.

Kayıt cihazları seçilirken fiyatı etkileyen bazı faktörler vardır. Kanal sayısı, çözünürlük kapasitesi, harddisk kapasitesi, ses kapasitesi, internet bağlantı ve aktarım hızı, statik ip gibi extra işletim maliyeti, internet ve cep telefonundan izlenebilirliği türkçe menü desteği, ithalatçı firmanın güvenilirliği önem taşır.

Harddisk kullanacağınız kamera sayısının ve kayıt yapmak istediğiniz süreler dikkate alınarak kapasite belirlemelisiniz. Kesinlikle 7/24 çalışma özelliği taşıyan güvenlik sistemi harddisklerini tercih etmelisiniz. 

Kamera seçimi yapılırken çözünürlüğü en az 2mp 1080p olmalıdır. Gece görüş özelliği olmalı ve smart ır teknolojisini kullanmalıdır. Kameranın takılacağı ortama göre kasa yapısı, büyüklüğü uygun seçilmelidir. Görmek istediğiniz alanın yapısına göre sabit lensli geniş veya dar açılı kamera veya ayarlı lensli kullanılacak alana göre ayar yapılabilen kamera tercih etmelisiniz.ip kamera sistemi kurmayı planlıyorsanız poe özellikli kameraları tercih etmenizde kamera sisteminizin sağlıklı çalışabilmesi ve ideal gece görüntüleri verebilmesi açısından önemlidir.

Adaptörler kullandığınız kameranın çektiği akım gücüne, adaptör ile kamera arasındaki kablo mesafesindeki gerilim düşümüne göre hesaplanmalı ve çıkan değerin en az %20 üstü swicht mode adaptörler tercih edilmelidir. 

Swichtler ip kamera sistemi kurmak istiyorsanız bu ürünlere ihtiyacınız muhtemeldir. Swichtler tercih edilirken bant genişliği poe gücü  üzerinden gececek olan veri kapasitesi hesaplanmalıdır. 

Kablolar ip bir kamera sitemi kurmak istiyorsanız cat 6 internet kablosu, Ahd kamera sistemi kurmak istiyorsanız 2+1 ses bağlamak istiyorsanız 4+1 cctv kamera kablosu kullanmalısınız. Kablo tercih ederken TSE standartlarında bakır kamera kabloları tercih edilmelidir.

Bağlantı ekipmanlarını kurmak istediğiniz sisteme göre BNC connektör RC45 soketi ve güç soketi olarak kaliteli ürünler tercih edilmelidir.

Burada en ucuz sistemi seçmeliyim gibi bir yanılgıya düşmemelisiniz. Unutulmamalıdır ki, kamera sistemi servis desteğiyle satın aldığınız firmanın yanınızda olması gereken bir yapıdır. Kamera sistemi periyodik bakım, olası teknik sorunlara hızlı çözüm sunularak verimli kullanılabilir. 

Size hizmet verebilecek kalitedeki firmaları tercih etmeniz kamera güvenlik sisteminin en önemli unsurudur. 

About the author: admin